Relacja z Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 2019

Szczęść Boże!

 

12 kwietnia 2019 nasza parafia po raz pierwszy wyruszyła na Ekstremalną Drogę Krzyżową.

29 osób podjęło wyzwanie, wyruszyło w drogę, zdecydowało się na zawalczenie o „więcej” i „bardziej”. Trasa o długości 44 kilometrów wiodła przez lasy, wioski oraz pola, z Utrechtu przez Bilthoven, Soesterberg, Austerlitz, Driebergen oraz Zeist z powrotem do koscioła św.Rafała w Utrechcie. Wyruszyliśmy w piątek po Mszy Św. w Utrechcie i przez 12 godzin maszerowaliśmy w ciszy pokonując kolejne kilometry trasy, a także swoje słabości, zimno oraz zmęczenie. Dwanaście godzin modlitwy nogami nie pozostawia człowieka takim samym, w obliczu własnej słabości wołanie do Pana jest bardziej szczere i proste. W obliczu bólu, dotykając własnych granic i niemocy tym bardziej objawia się Łaska i Wszechmoc Pana. Jezu, zmieniaj nas, działaj w nas, poprowadź nas przez życie w zdrowiu i pozwól nam przeżyć to razem z Tobą jeszcze raz za rok!

https://youtu.be/FlBknlVpiIA

 

Autorem zdjęć jest Jerzy Kania a autorem filmu Paweł Marchlewski.