19.04. WIELKI PIĄTEK- DZIEŃ MĘKI PAŃSKIEJ

Dziś Kościół nie sprawuje Eucharystii. W kościołach są odprawiane jedynie uroczyste liturgie Męki Pańskiej, w czasie których odczytuje się (lub śpiewa) Mękę Pańską według św. Jana oraz adoruje Krzyż, któremu dzisiaj oddaje się taką cześć, jak Chrystusowi Eucharystycznemu (poprzez klęknięcie). Tutaj znajdziesz pełne teksty tej liturgii.
Zgodnie z kanonami 1251-1252 KPK w dniu dzisiejszym wszystkich obowiązuje post ścisły – post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Osoby od 14. do 18. roku życia oraz osoby mające ponad 60 lat są zobowiązane jedynie do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Osoby między 18. a 60. rokiem życia powinny zachować nie tylko wstrzemięźliwość, ale również post: trzy posiłki, przy czym tylko jeden do syta, a dwa – lekkie. Z obowiązku tego są zwolnione osoby chore. Kościół zachęca także do przedłużenia postu i wstrzemięźliwości aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Noc.
W dniu dzisiejszym jesteśmy wezwani do trwania przed Chrystusem Ukrzyżowanym. Ten dzień nie powinien mieć charakteru wyłącznie smutnego – Mękę Chrystusa rozważamy przecież w kontekście nadchodzących Świąt Zmartwychwstania. Niemniej jednak Wielki Piątek ma być dniem wyciszenia i skupienia.
Ci, którzy uczestniczą w liturgii Męki Pańskiej, nie odmawiają dzisiaj Nieszporów.Dziś rozpoczyna się coroczna Nowenna do Miłosierdzia Bożego, którą przekazała nam św. siostra Faustyna Kowalska. Tutaj znajdziesz tekst odpowiednich modlitw.

PUTTEN   16.00 – SPOWIEDŹ         17.00-DROGA KRZYŻOWA

ARNHEM   (KAPLICA POLSKA NA PIĘTRZE)  :18.30 – DROGA KRZYŻOWA     19.00 – NABOŻENSTWO W.PIĄTKU,ADORACJA,    SPOWIEDŹ.

TIEL  16.00 – SPOWIEDŹ          17.00 – DROGA KRZYŻOWA

UTRECHT  20.30 – DROGA KRZYŻOWA .NABOŻENSTWO W.PIĄTKU,ADORACJA,

SPOWIEDŹ.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

20.04. WIELKA SOBOTA

PUTTEN  11.00 – ŚWIĘCONKA + SPOWIEDŹ

ARNHEM 13.00 – ŚWIĘCONKA + SPOWIEDŹ  (   W DUZYM KOSCIELE)

TIEL          17.00 – POSW. POKARMÓW + SPOWIEDŹ.

18.00 – WIGILIA PASCHALNA + POSWIĘCENIE POKARMÓW  NA ZAKOŃCZENIE LITURGII WIELKANOCNEJ

UTRECHT 18.00 – WIGILIA PASCHALNA + POSW.POKARMOW ( okolo 19.30)

*******************************************************************************************

  21.04. NIEDZIELA    ZMARTWYCHWSTANIA    PAŃSKIEGO

PUTTEN      7.00 – REZUREKCJA + POSW.POKARMÓW

ARNHEM   9.00- REZUREKCJA+ POSW. POKARMÓW+ DZIELENIE SIE SWIEC. W SALCE

HENGELO 10.30– REZUREKCJA + POSW. POKARMÓW+ DZIEL.SIĘ ŚWIĘCONYM

UTRECHT  12.30 – MSZA SW. WIELKANOCNA + POSW. POKARMÓW+ DZIELENIE SIE ŚWIĘCONYM

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

         22.04. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

ARNHEM   9.30 ( MSZA W KAPLICY POLSKIEJ NA PIĘTRZE)

UTRECHT  12.30 – MSZA ŚW. Z  UDZIELENIEM    CHRZTU

PO MSZY W UTRECHCIE – ZAPRASZAMY  WSZYSTKICH CHĘTNYCH  NA PIKNIK PARAFIALNY DO   ALMERE !Juz od 14.30:

                                  PIKNIK PARAFIALNY

Zapraszamy wszystkich w drugi dzień świąt Wielkanocnych, 22.04.2019 do spędzenia wspólnie czasu na pikniku parafialnym.

Prosimy o zabranie prowiantu we własnym zakresie, kiełbaski na ognisko!!!, sałatki, ciasta oraz inne resztki ze świątecznego stołu.

Także wszelki sprzęt sportowy i muzyczny jak piłki czy gitary  – więcej niż mile widziany :)))

Adres:

Kemphaanstraat
Kemphaanstraat, 1358 AD Almere
https://maps.app.goo.gl/1wqmB

****************************************************************************************