Pożegnanie Beaty i Kazimierza

3.01.2021 roku w Utrechcie,,w uroczystość Trzech Króli została odprawiona Msza św. ( od Słuzby Liturgicznej) w intencji Beaty i Kazimierza Bełdowskich, którzy po 15-tu latach pobytu w Holandii zdecydowali o swoim powrocie do Polski. Było to podziękowanie Bogu za dobry czas na goscinnej ziemi, który,poprzez ich pracę , pozwolił im zrealizować cel pobytu . Tydzień później, w święto Chrztu Pańskiego,po Mszy św. o godz. 12.30 ,odbyła się w przyparafialnej sali pożegnalna kawa,połączona z wręczeniem przez członków Rady Parafialnej okolicznościowych pamiątek.Wyjeżdzający wpisali się pięknie w życie naszej wspólnoty poprzez aktywną obecność -służbę przy ołtarzu,pomoc, modlitwę, świadectwo chrześcijanskiego życia.

Niech Bóg wam błogosławi w Ojczyźnie !

z Księgi Tobiasza 5 .-ty rozdział:

 17  A on odpowiedział: «Wybiorę się z nim w drogę. Nie bój się! Zdrowi wyjdziemy i zdrowi powrócimy do ciebie, ponieważ droga jest bezpieczna». I rzekł do niego Tobiasz: «Niech będzie z tobą błogosławieństwo, bracie!» A potem zawołał swego syna i rzekł do niego: «Dziecko, przygotuj to, co potrzebne do drogi, i idź razem z twoim bratem, a Bóg, który jest w niebie, niech ma was tam w swej opiece i niech was przyprowadzi do mnie zdrowych, a anioł Jego niech wam towarzyszy i zachowa was cało, dziecko moje!» I Tobiasz wyszedł, aby wybrać się w drogę, i ucałował ojca swego i matkę. I rzekł mu Tobiasz [starszy]: «Idź zdrów!»