Komunikat Rady Parafialnej 21-03-2020

Drodzy Współparafianie,

W tym trudnym czasie epidemii koronawirusa, także nasza wspólnota parafialna przeżywa ciężki czas próby. Nie możemy zgromadzić się na niedzielnej Eucharystii, jesteśmy niejako odcięci od Chleba Życia jakim jest Chrystus w Najświętszym Sakramencie.

Jako Rada Parafialna zwracamy się do Was z wielką prośbą aby w tym trudnym czasie nie zapominać o Bogu w Trójcy Jedynym i zwracać się do Niego w modliwie za naszą wspólnotę, wszystkich parafian i o ich zdrowie. Pamiętajcie także o naszym Proboszczu i wesprzyjcie Go modlitwą aby mógł służyć parafianom. Kapłan jest szczególnie narażony gdyż ma kontakt z dużą ilością ludzi, ale w naszej parafii jest też wiele osób starszych, z troski o nich, prosimy aby w przypadku nawet najmniejszego przeziębienia zrezygnować z osobistego kontaktu oraz obecności w kościele. Jeśli jest taka potrzeba Kapłan jest do dyspozycji telefonicznie – nr tel. do ks.Czesława  0031-06.19.17.84.79.

W czasie kiedy wszystkie msze święte są zawieszone, nasza parafia jest także pozbawiona wszelkich wpływów finansowych, gdyż jak wiecie utrzymujemy sie w 100% z datków zebranych podczas mszy świętych oraz  ofiar składanych z okazji sprawowanych sakramentów ( intencje mszalne, chrzty,śluby)

Prosimy Was, jeśli jest to możliwe, o wsparcie finansowe poprzez przelew na konto naszej parafii. Weźmy wspólnie odpowiedzialność za zapewnienie naszej parafii ciągłości finansowej. Numer konta Parafia Polska NMP w Utrechcie, NL79 INGB 0000 9641 36. Serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcamy także do śledzenia naszej strony internetowej www.parafiapolska.nl, na bieżąco będziemy informować tam o wszelkich aktualnościach.

Z Panem Bogiem,

Pozostańcie w zdrowiu.

Rada Parafialna Parafii Polskiej NMP Częstochowskiej w Utrechcie