APEL O WSPARCIE FINANSOWE PARAFII(otwórz)

Szczęść Boże drodzy Współparafianie,

Od przeszło jednego roku cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa, która często całkowicie zmieniła nasze życie. Ograniczone zostały kontakty rodzinne i społeczne, ponosimy konsekwencje pandemii w naszych miejscach pracy, chorują nasi najbliżsi bądź my sami. Niektórzy z nas stracili bliskie osoby. Współczujemy, cierpimy i pozostajemy w modlitwie z wszystkimi, których pandemia dotknęła szczególnie mocno.

Konsekwencje aktualnej sytuacji na świecie nie ominęły także naszej parafii.

Od marca mamy do czynienia z drastycznymi ograniczeniami w odprawianiu mszy świętych w naszych kosciołach, a co za tym idzie ,ze znacznie zmniejszonymi wpływami na utrzymanie parafii.

Parafia Polska w Utrechcie utrzymuje się wyłącznie z datków od parafian składanych w formie dobrowolnych darowizn, ofiary podczas mszy świętych oraz przy okazji udzielanych sakramentów.

Nie posiadamy żadnego innego źródła dochodu, który pomógłby pokryć nasze stałe miesięczne zobowiązania, w skład których wchodzą między innymi: koszta wynajmu kościołów, uposażenie proboszcza, składki ubezpieczeniowe oraz koszta utrzymania plebanii w Ermelo (czynsz, media). Pomimo, iż udało się nam wynegocjować obniżenie czynszu za wynajem kościołów na okres pandemii oraz pomimo, iż proboszcz dobrowolnie zrezygnował ze znacznej części swojego uposażenia, koszta miesięczne znacznie przewyższają nasze miesięczne wpływy.

Rezerwa na „cięzkie czasy”, którą dysponowaliśmy, kurczy się w szybkim tempie. Napawa to obawą o przyszłość naszej parafii i o to, czy będziemy w stanie utrzymać ją w funkcjonowaniu, jeśli sytuacja nie ulegnie szybkiej poprawie.

Z tego powodu, zwracamy się do Was drodzy Współparafianie o wsparcie finansowe. Wasza szczodrość potrzebna jest dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek. Musimy wspólnymi siłami wziąć dziś odpowiedzialność za nasze wspólne dobro i zatroszczyć się o przetrwanie naszej parafii w tych trudnych czasach. Także parafie holenderskie przeprowadzają w styczniu każdego roku akcję kerkbalans, która zasila finansowo konto wspólnoty.

Bardzo prosimy o zasilenie parafii dowolną kwotą bezpośrednio na konto bankowe naszej parafii:

10EUR:

https://www.ing.nl/particulier/betaalverzoek/index.html?trxid=dHuCNTcCDYkGfkwWRjqyaTrEjSGIOWTo

20EUR:

https://www.ing.nl/particulier/betaalverzoek/index.html?trxid=ct9bUWFyhwJHUah4sZzWO6g2R3noAxV8

50EUR:

https://www.ing.nl/particulier/betaalverzoek/index.html?trxid=uozqiJ0zSfBSnFLTxbgvHbBmiUcX0kl1

Zachęcamy także do oficjalnego zapisania się do parafii (formularz TUTAJ) oraz prosimy o regularne automatyczne wspieranie parafii dowolną kwotą (stałe zlecenie przelewu, na przykład kwotą 10-20 euro) aby zapewnić parafii stabilne comiesięczne wsparcie. Jest to ważne, aby zapewnić ciągłość i stabilność wpływów w każdej sytuacji.

POOLSE PAROCHIE OLV VAN CZESTOCHOWA

NL79 INGB 0000 9641 36

Odsyłamy na stronę parafii oraz na Facebooka parafialnego (Parafia Polska Utrecht) i zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach i mszach świetych transmitowanych online przy pomocy tych mediów.

Z góry serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom!

Niech Bóg Wam błogosławi!

Proboszcz Ks. Czesław Margas

Skarbnik Barbara Olszewska-Sammler

Sekretarz Monika Chlebicz